Grupa Azoty pozytywnie przeszła audyt

Grupa Azoty pozytywnie przeszła audyt

Grupa Azoty pozytywnie przeszła audyt Fertilizers Europe w obszarze produktów nawozowych. Audyt w zakresie Programu Product Stewardship to inicjatywa Fertilizers Europe – organizacji zrzeszającej największe europejskie firmy nawozowe. Przeprowadzony audyt potwierdził spełnienie najwyższych wymagań przez produkty nawozowe Grupy Azoty. Podczas całego procesu audytorzy z firmy DNV oceniali m.in. standardy stosowane na etapie projektowania produktu, procesy technologiczne, dystrybucję oraz faktyczne spełnienie właściwości nawozów deklarowanych przez Grupę Azoty. Audyt obejmował cztery główne zakłady produkcyjne tj. w Kędzierzynie, Policach, Puławach i Tarnowie.

Grupa Azoty jest członkiem Fertilizers Europe

Grupa Azoty – jako jeden z członków Fertilizers Europe – jest zobowiązana do udziału w audytach recertyfikacyjnych Programu Product Stewardship, które odbywają się co 3 lata. Pozytywne przejście audytu potwierdza spełnienie przez producenta najwyższych światowych standardów w wytwarzaniu nawozów, dzięki którym możliwe jest wdrażanie zaawansowanych technik produkcji i procedur bezpieczeństwa, zgodnych z europejskimi regulacjami.

W Grupie Azoty konsekwentnie poszerzamy nasze nawozowe portfolio produktowe z uwzględnieniem regulacji polityki klimatycznej. Wprowadzamy na rynek produkty, które odpowiadają na wymagania zrównoważonego rolnictwa, a jednocześnie pozwalają rolnikom osiągać ich cele produkcyjne. Certyfikat, który otrzymaliśmy potwierdza, że nasze nawozy spełniają najwyższe standardy w branży nawozowej – mówi Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A., Wiceprezydent Fertilizers Europe Filip Grzegorczyk.

<alt> Grupa Azoty pozytywnie przeszła audyt

Na zdjęciu od lewej: Eltjo Veentjer, Sales, Training & Personnel Certification Manager, DNV, Filip Grzegorczyk Wiceprezes Grupy Azoty SA oraz dr Antoine Hoxha, Dyrektor Generalny Fertilizers Europe.

Program Product Stewardship

Program Product Stewardship stworzony przez Fertilizers Europe ustanawia najwyższe globalne standardy w obszarze produkcji nawozów. Program jest zobowiązaniem branży nawozowej do spełnienia najbardziej wygórowanych wymagań w zakresie jakości, bezpieczeństwa, ochrony i środowiska. Gratuluję Grupie Azoty pozytywnego przejścia zewnętrznego audytu, potwierdzającego utrzymywanie najwyższych standardów na każdym etapie produkcji, włączając w to rozwój produktu, pozyskiwanie surowców, wytwarzanie nawozów, dystrybucję, jak również magazynowanie i działania w obszarze marketingu i sprzedaży – powiedział dr Antoine Hoxha, Dyrektor Generalny Fertilizers Europe.

Lider krajowego rynku nawozowego

Grupa Azoty to zdecydowany lider krajowego rynku nawozowego i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycje na rynkach takich produktów jak melamina, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa. Ważnym filarem strategii Grupy Azoty są inwestycje, a największym projektem są Polimery Police, realizowane przez spółkę celową Grupa Azoty Polyolefins. Jest to jedna z największych inwestycji w polskim i europejskim przemyśle chemicznym, która umożliwi dywersyfikację działalności biznesowej Grupy Azoty, a także pozytywnie wpłynie na pozycję Polski w segmencie tworzyw sztucznych i wzmocni niezależność energetyczno-surowcową kraju.

W 2021 roku Grupa Azoty opublikowała strategię do 2030 roku, która stanowi plan konkretnych działań, napędzanych przez transformację klimatyczno-energetyczną Grupy Kapitałowej. Ogłoszona strategia stanowi odpowiedź Grupy na wymagania europejskiej polityki klimatycznej. Szczegółowe projekty z zakresu m.in. zielonej energii przemysłowej, ograniczenia emisyjności oraz dekarbonizacji opisane zostały w kluczowym projekcie „Zielone Azoty”.

Przeczytaj także artykuł: Wiceprezes Grupy Azoty S.A. w Zarządzie Fertilizers Europe

AdvertisementAdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.