Grupa Azoty publikuje szacunkowe poziomy produkcji za marzec

Grupa Azoty publikuje szacunkowe poziomy produkcji za marzec

Grupa Azoty opublikowała szacunkowe wolumeny produkcji za marzec 2024 roku. Z opublikowanych danych wynika, że produkcja nawozów azotowych w spółkach Grupy Kapitałowej wzrosła względem lutego – szacunkowe wolumeny za marzec to 292 tys. ton w porównaniu do 252 tys. ton za luty.

Wzrost poziomów produkcji został odnotowany również w przypadku nawozów specjalistycznych – szacunkowe poziomy produkcji w marcu to 32 tys. ton w porównaniu do 26 tys. ton w lutym. Z kolei w nawozach wieloskładnikowych produkcja w marcu osiągnęła szacunkowo 51 tys. ton względem 57 tys. ton w lutym.

W obszarach Mocznika, produktów OXO i Poliamidu Grupa Azoty odnotowała wzrosty szacunkowych wolumenów produkcji:

  • Mocznik – 107 tys. ton w marcu względem 80 tys. ton w lutym

  • Produkty OXO – 16 tys. ton w marcu względem 13 tys. ton w lutym

  • Poliamid – 9 tys. ton w marcu względem 8 tys. ton w lutym

Na niezmienionym poziomie 2 tys. ton pozostała szacunkowa produkcja w Pigmentach.

Delikatne odbicie w szacunkowych wolumenach produkcyjnych za marzec pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku z naszymi działaniami optymalizującymi sprzedaż. Przed nami jest jednak bardzo dużo do zrobienia, obecnie rynek naszych produktów jest niezwykle wymagający, stąd intensywnie pracujemy nad konkretnymi rozwiązaniami, które pozwolą nam realizować satysfakcjonujące poziomy produkcji – Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A. Adam Leszkiewicz.

Szacunkowe dane produkcyjne za marzec dostępne są na stronie www https://tarnow.grupaazoty.com/inwestor/raporty-gieldowe/raporty-biezace pod tytułem Raport za marzec 2024.

* * *

Grupa Azoty to zdecydowany lider krajowego rynku nawozowego i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycje na rynkach takich produktów jak melamina, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa.

<alt> Grupa Azoty publikuje szacunkowe poziomy produkcji za marzec

Przeczytaj także artykuł: Grupa Azoty zwiększa produkcję nawozów

Advertisement AdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.